Bayern-nyolcas, rangadó kilenc góllal

Őrült szombat délutánt hozott a Bundesliga 21. fordulója, amelyen a Bayern München 8-0-ra verte a Stieber Zoltánnal felálló Hamburgot, míg a Wolfsburg a 94. percben Bas Dost mesternégyesével nyert 5-4-re rangadót.

A mérkőzés hőse a góllövőlistán holtversenyben éllovas Arjen Robben volt (már 14-nél jár Alexander Meierrel együtt), aki duplázott, első találata pedig látványos csavarás volt a felső sarokba, miután jobbról befelé húzott.

Franck Ribéry csereként tért vissza a bajorok soraiba, és rögtön gólt jegyzett. Addigra azonban már ezer sebből véreztek a vendégek, hiszen Thomas Müller és Mario Götze is duplázott, míg Robert Lewandowski is eredményes volt.

A nap mérkőzését mégis Leverkusenben játszottak, ahol a Wolfsburg már 3-0-ra vezetett, mielőtt Hjong Min-Szon alig 10 perc alatt mesthármast lőve felhozta a hazaiakat, Bellarabi pedig 4-4-nél egyenlített.

A csattanó azonban még hátra volt, a 10 emberre olvadt gyógyszergyáriakat a Bayernt is megszóró holland támadó intézte el, negyedik találatával a 94. percben. A Wolfsburg helye biztosnak tűnik a második helyen, míg a Leverkusen veresége a titkon BL-ről álmodó Dortmundnak jöhet jól, igaz a Mönchengladbach sikerével a dobogón áll.

BUNDESLIGA, 21. FORDULÓ:

Bayern München-Hamburg 8-0 (Müller 21. - 11-esből, 55., Götze 23., 88., Robben 36., 47., Lewandowski 56., Ribéry 69.)

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x2h74tw" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x2h74tw_bayern-munich-8-0-hamburger-sv-all-goals-and-full-highlights-14-02-2015-bundesliga_sport" target="_blank">Bayern Munich 8 - 0 Hamburger SV All Goals and...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/ViralDailyTV" target="_blank">ViralDailyTV</a></i>

Bayer Leverkusen-Wolfsburg 4-5 (Szon 57., 62., 67., Bellarabi 72., ill. Dost 6., 29., 63., 93., Naldo 17.)

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x2h759e" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x2h759e_bos-dost-4-th-goal-leverkusen-4-5-wolfsburg-bundesliga-14-2-2015_sport" target="_blank">Bos Dost 4 th Goal Leverkusen 4 - 5 Wolfsburg...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/brilche" target="_blank">brilche</a></i>

Hoffenheim-Stuttgart 2-1, Mönchengladbach-Köln 1-0, Werder Bremen-Augsburg 3-2